Pradžia

Apie mokyklą

Vilniaus savivaldybės Grigiškių meno mokykla yra švietimo įstaiga, per 57-erius gyvavimo metus pelniusi kokybišką meninį ugdymą užtikrinančios įstaigos vardą, kaip kūrybiškumo garantą. Gausybę vaikų pasiekimų ir išugdytų asmenybių nebijanti skaičiuoti mokykla skuba kurti dar geresnį, kokybiškesnį visų mūsų rytojų.

Truputis istorijos

Savo pirmuosius gyvavimo metus mokykla skaičiuoja nuo 1963 m. Tais metais mokytoja Galina Lunienė surinko 12 fortepijono klasės mokinių ir taip buvo atidaryta Vievio muzikos mokyklos Grigiškių filialas. Pirmaisiais mokymo metais pamokos vyko dabartinėse Grigiškių kultūros centro patalpose.

Pamažu mokytojų ir mokinių skaičius plėtėsi – atsirado akordeono, violončelės, chorinio dainavimo specialybės. 1967 m. Grigiškių muzikos skyrius tapo Trakų muzikos mokyklos filialu. Sparčiai plečiantis mokyklos bendruomenei, apie 1972 m. Grigiškių vidurinė mokykla skyrė keletą klasių pamokoms, kol galiausiai 1978 m. Grigiškių popieriaus gamykla perleido darželio-lopšelio patalpas Trakų švietimo skyriui, kurios buvo paskirtos Grigiškių muzikos mokyklai. Šiuo laikotarpiu čia jau mokėsi apie 100 mokinių, direktorė Filomena Majauskaitė suformavo darnų mokytojų kolektyvą. Jau esamas specialybes papildė smuikas, pučiamieji ir mušamieji instrumentai.

2000 m. Grigiškių muzikos mokykla įgavo savarankiškos mokyklos statusą ir direktorės F. Majauskaitės ir to meto Grigiškių seniūnės Violetos Gedminaitės pastangomis šioje mokykloje buvo įsteigti choreografijos ir dailės skyriai. Šiuo metu Grigiškių meno mokykloje jau mokosi apie 250 mokinių. Visi ugdytiniai skatinami tenkinti saviraiškos poreikius, koncertuoti bei rengti parodas ne tik mokykloje, Grigiškių mikrorajone, bet ir šalies bei tarptautiniu mastu.

Šiandien mokykla vertinama kaip šiuolaikiška, mokinių poreikius ir šiandieninį komunikacijos bei skubantį pasaulį atitinkanti įstaiga. Mokykla, kurioje kiekvienas vaikas jaučiasi išklausytas ir, kurioje vaikai nori, geba ir gali įprasminti savo ir mokytojo veiklą koncertų, pasirodymų, meistriškumo tobulinimo kursų metu..