Pradžia

DAR VIENAS PUIKUS ORKESTRO PASIRODYMAS ČEMPIONATE

DAR VIENAS PUIKUS ORKESTRO PASIRODYMAS ČEMPIONATE
22
lapkričio
2021

Grigiškių meno mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras dalyvavo Palangoje vykusiame XXI-ajame Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionate. Praeitąmet GMM orkestras C kategorijos Koncertinių orkestrų grupėje surinko daugiausiai komisijos vertinimo balų.

Dalyvauti čempionate – iššūkis ir didžiulis laimėjimas, kadangi tai didžiausias orkestrų čempionatas Lietuvoje, kuriame pasirodo geriausi Lietuvos pučiamųjų instrumentų muzikantai. Savo kategorijoje čia varžosi vidurinių ir meno mokyklų, kultūros centrų, universitetų, konservatorijų, miestų, kariuomenės pučiamųjų instrumentų orkestrai.

Čempionato organizatoriai siekia ne tik užtikrinti šio žanro – pučiamųjų orkestrų populiarinimą regionuose, bet ir vysto sveiką konkurenciją – suteikia galimybę pasitikrinti savo kvalifikaciją ir lygį kitų Lietuvos orkestrų kontekste. 

Orkestrų čempionatas kasmet vykdomas dviem etapais: pirmasis – metų pradžioje rengiami regioniniai turai, kuriuose dalyvauja ir yra vertinami visi norintys renginyje dalyvauti orkestrai, bei antrasis etapas – čempionato finalas, į kurį patenka ir jame varžosi geriausiai regioniniuose turuose įvertinti orkestrai.

Komisijos nariai dalyvius vertina pagal šiuos kriterijus: intonacija, ritmas, balansas, dinamika, garsas, privalomojo kūrinio atlikimas, muzikinės programos sudarymas, orkestro reprezentacija, dirigentas.

Dėkojame šauniesiems Grigiškių meno mokyklos orkestrantams už puikų pasirodymą!

Orkestro vadovai – mokytojai metodininkai Vladimir Šoch ir Vidmantas Riškus.