Po „Papa Jazz“ stogu buriasi žinomi improvizacijos ir džiazo muzikantai: kviečiame registruotis į seminarą.
Grigiškių meno mokykla lapkričio 25 d. organizuoja metodinį seminarą, kuriame meistriškumo kursus ves žinomi muzikos pasaulyje, profesionalūs muzikantai. Šis seminaras – tą pačią dieną, trečią kartą vyksiančio respublikinio ir didžiulio pasisekimo sulaukusio projekto – festivalio „Papa Jazz“ dalis. Seminaras skirtas ne tik muzikos ir meno mokyklų bei konservatorijų įvairių specialybių mokiniams ir mokytojams, bet ir visiems mėgstantiems džiazo muziką.
Pirmoji dalis – seminaras „Improvizacija – kūryba – džiazas“ vyks lapkričio 25 dieną, Grigiškių meno mokyklos patalpose ir nuotoliniu būdu.
Seminarą ves patyrę džiazo pianistai – Arnas Mikalkėnas, Vytautas Straižys, violončelės virtuozas, daugiau pažįstamas kaip „Future Cello“ atlikėjas – Justas Kulikauskas, improvizuotojo talentu garsėjantis smuikininkas Tadas Dešukas.
Muzikos ribos
Pirmasis seminaro lektorius – Arnas Mikalkėnas – „Jazz Academy” įkūrėjas ir meno vadovas, vienas aktyviausių laisvosios muzikos atlikėjų Lietuvoje, veikiantis kaip improvizatorius, ansamblių vadovas, kompozitorius bei aktyviai dalyvaujantis performanso meno sferose. Arno Mikalkėno veiklos sritys – džiazas, kompozicija, improvizacinė ir elektroakustinė muzika. Tai garsui atidus kūrėjas, siekiantis peržengti bet kokius muzikinius rėmus ir ieškantis savito santykio su muzika. A. Mikalkėno muzikinių patirčių kraitis ypač gausus. Ne tik klasikinės ir džiazo muzikos studijos, bet ir musique concrète, roko, metalo ir kitų žanrų atgarsiai.
(Ne)akademinis atlikimas
Seminare dalyvauti sutiko ir charizmatiškasis Vytautas Straižys, pirmasis lietuvių džiazo pianistas baigęs studijas užsienyje. Vytautas studijavo džiazo muziką Karališkoje konservatorijoje, bei CodArts akademijoje Nyderlanduose su garsiausiais Europos džiazo korifėjais. Pianistas yra „Vilnius Downtown Piano School“ fortepijono valdymo, improvizacijos, klasikinės, pop ir džiazo muzikos atlikimo tiek pradedantiesiems, tiek besitobulinantiems profesionalams mokyklos įkūrėjas. Grigiškių meno mokyklos organizuojamame projekte „Papa Jazz“ ir metodiniame seminare atlikėjas paruošęs įdomų užsiėmimą apie džiazą ir (ne)akademinę improvizaciją.
Smuiko galimybės improvizuojant
Dar vienas „Papa jazz“ lektorius – improvizacijos talentu garsėjantis smuikininkas Tadas Dešukas. T. Dešukas koncertuoja didžiausiuose džiazo festivaliuose, taip pat muzikantas yra pripažintas geriausiu „Vilnius jazz young power” konkurso instrumentalistu. T. Dešukas yra ir muzikos prodiuseris, kuriantis garso takelius filmams ir spektakliams. Atlikėjas seminare pristatys ir kvies įsitraukti dalyvius atrandant smuiko vaidmenį džiazo muzikoje, pristatys instrumento galimybes improvizuojant. T. Dešukas groja rengiamuose projektuose su įvairiais džiazo ir klasikinės muzikos muzikantais, tarp jų V. Mikeliūnu, V. Čekasinu, A. Jofe, L. Šinkarenka , V. Nivinsku, E. Kanevičiumi ir daugeliu kitų.
Violončelė šiuolaikiškai
„Papa Jazz“ organizatoriai įtraukė ir savo patirtimi bei kuriama muzika pakvietė dalyvauti žinomą Lietuvos violončelininką Justą Kulikauską. Trečios kartos violončelės virtuozas, geriau žinomas kaip „Future Cello“ – vienas iš geriausių pasaulyje efektų pedalus naudojančių muzikantų, savo kūryba bei ekspresyviu ir įtaigiu atlikimo stiliumi nepalieka abejingų. „Future Cello“ – tai prikaustantis dėmesį autorinės kūrybos, violončelės garsų bei elektronikos sintezės šou, apjungiantis įvairiausių žanrų bruožus nuo klasikos, filmų iki šiuolaikinės elektroninės pop muzikos. J. Kulikauskas jau išleido keturis solinius albumus bei apkeliavo didžiąją pasaulio dalį koncertuodamas solo ir su įvairiais kolektyvais Europoje, JAV ir Azijoje. Viena populiariausių Amerikiečių internetinės medijos kompanijų „Buzzfeed“ Justo aranžuotes įvardijo net kaip geresnes už pačius originalus. Savo originalia kūryba bei virtuozišku atlikimu pelno ne tik klausytojų, bet ir žinomų atlikėjų simpatijas. Jis scenoje dažnai pasirodo kartu su Juste Arlauskaite (Jazzu), Vaidu Baumila, G&G Sindikatu, Jurga Šeduikyte, ir kitais.
Renginį organizuoja: Vilniaus savivaldybės Grigiškių meno mokykla, Trakų švietimo centras.